Dzieje sięGłogów

Trzem kierowcom zabrano prawko. Akcja “Alkohol i Narkotyki”1 min na czytanie

Trzem kierowcom zabrano prawko. Akcja "Alkohol i Narkotyki"

Głogowska policja prowadziła intensywne kontrole na drogach powiatu w miniony weekend. Badaniom na trzeźwość poddano ponad 1100 kierowców, a w kilkunastu przypadkach doszedł jeszcze test na obecność narkotyków. Trzem osobom zabrano prawo jazdy.

W trakcie kontroli policjanci ruchu drogowego zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących, w tym dwóch pod wpływem środków odurzających.

-Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest nieświadoma nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce wtedy, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po „promilach”. Okazuje się jednak, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje, że będziemy w dobrej kondycji do prowadzenia pojazdu – mówi Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy głogowskiej komendy.

Według obowiązujących przepisów, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

RED

Źródło: KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się