my:ŻukowiceRegion

Trzy kolejne defibrylatory AED dla strażaków i ośrodka zdrowia1 min na czytanie

Trzy kolejne defibrylatory AED dla strażaków i ośrodka zdrowia

Na terenie gminy Żukowice dostępne są trzy kolejne przenośne defibrylatory AED w OSP z Dobrzejowic i Brzegu Głogowskiego jako element wyposażenia pojazdów ratowniczo – gaśniczych, natomiast trzeci został zamontowany w ośrodku zdrowia w Nielubi.

– Nowoczesne urządzenia to nieoceniona pomoc w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego jakim jest nagłe zatrzymanie krążenia. Choć sprzęt będzie wykorzystywany głównie przez osoby z doświadczeniem medycznym – strażaków ochotników oraz pracowników przychodni, to w razie potrzeby z jego obsługą poradzi sobie nawet laik – mówi wójt Krzysztof Wołoszyn.

Aparat AED monitoruje pracę serca i informuje o konieczności przeprowadzenia defibrylacji. Jeśli jest ona konieczna, urządzenie krok po kroku instruuje użytkownika, jakie czynności należy wykonywać podczas zabiegu restytucyjnego. Zastosowanie takiego urządzenia w razie zatrzymania krążenia, znacznie zwiększa szanse na przeżycie poszkodowanego.

– Decyzję o zakupie kolejnych defibrylatorów podjęliśmy z myślą o zdrowiu i życiu mieszkańców, tak aby w razie konieczności udzielona im została szybka i skuteczne pomoc. Pomimo, iż jest to dobra wiadomość, mam nadzieję, że z nowego sprzętu będziemy korzystać jak najrzadziej – dodaje.

Warto przypomnieć, że na terenie gminy Żukowice, takie urządzenie znajduje się już w budynku Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim, w Szkole Podstawowej w Nielubi oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nielubi.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice