Dzieje sięGłogów

Trzy oferty na budowę hospicjum. Brakuje 10 mln zł. Pomoże rząd?1 min na czytanie

Ogłosili przetarg na budowę hospicjum w Głogowie!

Do przetargu na budowę hospicjum wpłynęły trzy oferty, dwie z Wrocławia i jedna z Lubina. Najmniejsza z nich oscylowała w granicach 16 mln 485 tys. zł, najdroższa na 18 mln 788 tys. zł. Miasto zabezpieczyło na ten cel środki w wysokości: w 2021 – 2 mln, w 2022 – 1 mln 950 tysięcy i 2023 – 2 mln. Hospicjum ma być gotowe do końca listopada 2023 roku.

Brakuje 10 mln, a te środki miasto stara się pozyskać z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przypomnimy, ze pierwszy wniosek o wsparcie na budowę hospicjum nie został pozytywnie rozpatrzony. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz złożył go ponownie.

– Idealnie byłoby, gdyby Głogów otrzymał te 10 mln z Funduszu Inwestycji Lokalnych. To kolejna nasza próba pozyskania środków na tę ważną inwestycję. Mam nadzieję i szczerze wierzę, że tym razem poseł Wojciech Zubowski stanie na wysokości zadania i wesprze nasz wniosek. To ważne dla wszystkich mieszkańców. Głogowianie aktywnie wspierają idee budowy hospicjum i pomagają  Fundacji Głogowskie Hospicjum w zrealizowaniu tego celu – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Już niedługo będzie wiadomo, czy głogowianie otrzymają środki z FIL na budowę hospicjum. – Jeśli nie, rozważmy budowę hospicjum w etapach, a w międzyczasie poszukiwać będziemy środków na zrealizowanie inwestycji – dodaje.
RED


źródło: DGL News

Podziel się informacją ...
  • 48
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się