Dni Świętego Mikołaja 2021

Trzy siostry z Głogowa robią pyszne, ale i piękne pierniki!1 min na czytanie

Trzy siostry z Głogowa robią pyszne, ale i piękne pierniki!

Dni Świętego Mikołaja i tłumy głogowian na rynku – tak jest i będzie jeszcze do poniedziałku (6.12.). Wśród licznych stoisk jest to, gdzie nie brakuje świątecznych pierników. Pięknych! To pierniki w o różnych kształtach – malownicze chatki, choinki i oczywiście nie może tam brakować świętego Mikołaja. A to dzieło trzech wspaniałych sióstr z Głogowa, które do tego wydarzenia przygotowywały się od ponad miesiąca.

– To nie jest takie łatwe! – nie ukrywa Sara wymieniając niezbędne składniki. – Potrzebne są m.in. mąka, masło, miód, cukier, jajka, soda czy przyprawy – wymienia. Pierniki z chęcią chciało się zjeść, ale przez wiele miesięcy, a nawet i lat, mogą nam służyć jako świąteczna ozdoba. – Można powiedzieć, że takie pierniki mogą stać około trzech miesięcy. Do tego czasu warto je skosztować – radzi Agata.

Pomysłów mają pełne głowy. – Trzeba zacząć od zrobienia wykroju. Później zaczyna się modelowanie. Mówią nam, że to sztuka. I chyba mamy z tym coś wspólnego – dodaje Gosia. Tam każdy znajdzie coś dla siebie, bo w ofercie mają nawet wegańskie pierniki.
RED

Zobacz inne