Dzieje sięGłogów

Trzynastka dla seniorów w kwietniu. Zubowski: A na jesień dodatkowe świadczenie1 min na czytanie

Poseł rozmawiał w stolicy o wsparciu. Ile rządowej kasy trafi do Głogowa? Czas pokaże

Poseł Wojciech Zubowski przypomina, że od kwietnia rozpoczęło się wypłacanie trzynastek dla emerytów. Zapowiada też dodatkowe świadczenie, które na ich konta trafi jesienią.

Trzynastka to dodatkowe 1 tys. 217 zł w budżetach. – Będzie ono wypłacane wraz z kwietniowymi emeryturami. Świadczenie to przysługuje każdemu, kto w dniu 31 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe roczne świadczenie pieniężne ma prawo do świadczeń określonych w ustawie. To 9,7 mln świadczeniobiorców i przeznaczone na realizację programu wypłat 11,4 mld złotych – mówi poseł.

Radoxim 5

– Przypomnę, że jest to zobowiązanie rządu Prawa i Sprawiedliwości regulowane ustawą i realizowane od 2019 roku. W drugiej połowie roku nasi seniorzy mogą spodziewać się dodatkowego świadczenia. Rząd zdecydował podobnie jak w ubiegłym roku o ponownej wypłacie czternastych emerytur w drugiej połowie 2022 roku. Przypomnę zasadę: Dla osób pobierających świadczenia w wysokości do 2900 zł brutto – czternastka – wypłacana była w wysokości najniższej emerytury, tj. w kwocie 1250,88 zł brutto. W przypadku świadczeniobiorców pobierających świadczenie w wysokości wyższej niż 2900 zł brutto, zastosowana została zasada złotówka za złotówkę – dodaje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się