Dzieje sięGłogów

Tu nie ma przejazdu, a… jeżdżą. Na Koperniku jest najgorsza ulica w mieście. Dlaczego jej nie naprawią?2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 938

To najgorsza ulica w Głogowie – zgodnie twierdzą głogowianie, gdy zapytaliśmy, którędy najgorzej się jedzie, gdzie są największe dziury i wyboje. Każdy krytykuje, tyle że… To jest prywatna droga wewnętrzna. Stoją tam znaki zakazu ruchu, na które od lat nikt nie zwraca uwagi. Ludzie tędy zawsze jeździli i jeżdżą.

Mowa oczywiście o drodze dojazdowej na parkingi, do sklepu Społem i Centrum Kopernik, a także do klubu Mayday z ul. Galileusza. Faktycznie jest w fatalnym stanie. – Straszna – przyznają jej właściciele, czyli wspólnota Centrum Kopernik. – Nie stać nas na jej wyremontowanie – mówi Mirosława Szuszkiewicz. Wspólnota to ok. 20 przedsiębiorców, którzy wykupili lokale w budynku Centrum. Należy on teraz w pełni do nich wraz z przyległym terenem – czyli właśnie tą dziurawą drogą. – Gdybyśmy zdecydowali się ją wyremontować, to byśmy ją całkiem zamknęli dla ruchu i przeznaczyli na parkingi. Zdajemy sobie jednak sprawę, że to by znacznie utrudniło komunikację w tej części osiedla – mówi Mirosława Szuszkiewicz.

Co gdy ktoś urwie tu koło lub uszkodzi sobie na takich dziurach samochód? – Jest zakaz. Jeśli na nią wjeżdża, to na własną odpowiedzialność – mówią właściciele drogi, którzy z chęcią przekazaliby ją miastu. Podobno ze trzy lata temu były rozmowy na ten temat. – Miasto nic konkretnego nam nie odpowiedziało – mówią właściciele. Kto pamięta, jak powstawało osiedle Kopernik, to właśnie wtedy powstała ta droga. To było w latach 80. Centrum zbudowała SM Nadodrze, a także drogi dojazdowe. Od tamtego czasu nikt tej drogi nie naprawiał. A ruch jest tu taki, jak na normalnej jezdni, a do tego jeżdżą ciężarówki z towarem do Społem.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się