Dzieje sięGłogów

Turniej dla dzieci i młodzieży w Kotli. Będą nagrody, medale oraz wiele atrakcji1 min na czytanie

Turniej dla dzieci i młodzieży w Kotli. Będą nagrody, medale oraz wiele atrakcji

Tradycją stało się, że w gminie Kotla organizowany jest turniej dla dzieci i młodzieży im. Zbigniewa Cichego – tym razem odbędzie się w sobotę (19.06.) w godz. 15-19 na obiektach sportowych Zrywu Kotla. To turniej tzw. dzikich drużyn, czyli prawo startu mają w nim także drużyny niezrzeszone w żadnych klubach lub stowarzyszeniach. Bo liczy się dobra zabawa. Udział w nim wezmą uczniowie szkół podstawowych – w drużynie mogą występować zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Turniej to dwie kat. wiekowe 7-8 i 9-11 lat rozgrywany systemem ligowym – każdy z każdym na małych boiskach. W skład zespołu wchodzi 6 osób z bramkarzem plus trzech rezerwowych. Liczba uczestników, ze względu na epidemię koronawirusa, jest ograniczona. A zapisy trwają do najbliższego piątku (18.06.).

– Dla dzieci szykujemy wiele atrakcji – mówi prezes klubu Rafał Kempa, który opowiada, że sponsorzy zapewnili m.in. dmuchańce do zabawy dla najmłodszych. Będzie też grill i coś słodkiego. Strażacy OSP Kotla przygotują pokaz wozu. Nie zabraknie nagród. – Na boisku pojawi się maskotka Chrobrego. Ponadto każda drużyna otrzyma na pamiątkę piłkę z autografami naszego pierwszoligowca – dodaje.

Patronatem honorowym turniej objął wójt tej gminy. – Cieszy mnie to, że wracamy do pełnej aktywności fizycznej. Turniej dla dzieci i młodzieży to świetna sprawa – oczywiście najważniejsza jest dobra zabawa. I tego wszystkim życzę – zaznacza Łukasz Horbatowski, który zawodników nagrodzi medalami.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się