Dzieje sięGłogów

Tutaj będzie hospicjum. Ruszyły prace rozbiórkowe!1 min na czytanie

Tutaj będzie hospicjum. Ruszyły prace rozbiórkowe!

– Mamy wielką nadzieję, że te fotki z cudownej działki, gdzie powstanie nasze głogowskie hospicjum, to będą już historyczne obrazy – cieszy się Aleksandra Glińska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie, która opowiada, że na działce, gdzie ma powstać hospicjum już dużo się dzieje.

Zaznacza też, że to już nie tylko aktywności zapaleńców fundacji. – A poważne działania przy wielkim wsparciu prezydenta Rafaela Rokaszewicza. My też dużo planujemy, przygotowujemy hospicyjną jesień i zimę – dodaje.

Radoxim 3

Hospicjum powstanie na osiedlu Paulinów. Na działce o pow. 1,12 ha. Obecnie jest tam stary budynek, który trzeba wyburzyć, aby w ogóle przystąpić do prac budowlanych. Na ten cel miasto przeznaczyło 100 tys. zł. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie część hospicyjna na 20 osób oraz budynek kuchenny. W sumie budynek, po kolejnej rozbudowie, ma pomieścić 40 osób. Przypominamy, ze w Wieloletniej Prognozie Finansowej na realizację budowy Hospicjum zabezpieczono 6 mln zł (rok 2021 –2 mln zł, rok 2022 – 2 mln zł, rok 2023 – 2 mln zł).

Fundacja z kolei zbiera pieniądze na jego wyposażenie. Potrzeba około 2 mln zł. Na razie jeszcze sporo brakuje, ale mają nadzieję, że dzięki Waszej pomocy, do końca tego roku na koncie będzie około miliona! Jak pomóc? TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się