Dzieje sięFotoGłogów

Tutaj marina się zapada! Jest coraz gorzej. Wkrótce ma rozpocząć się jej naprawa3 min na czytanie

Tutaj marina się zapada! Jest coraz gorzej. Wkrótce ma rozpocząć się jej naprawa

O tym, że mur oporowy na głogowskiej marinie – tej nowej, na wysokości LOK-u, której budowa zakończyła się w 2018 roku – jest do poprawki pisaliśmy kilka miesięcy temu. Wtedy pękał on od dołu. Okazuje się, że to nie jedyny problem. Głogowianie, którzy w weekend byli na marinie się przestraszyli. – Nogę można połamać – opowiadają, że u góry mu też jest w fatalnym stanie. Zapadły się betonowe płytki, grunt się osuwa. – Marina się zapada – dodają.

Pęknięcia na ścianie, ale też na betonowych wzmocnieniach są widoczne gołym okiem. Dlatego obowiązuje tam zakaz wstępu. Ratusz zlecił wykonanie ekspertyzy Politechnice Wrocławskiej. Zdaniem specjalistów, w czasie kiedy były wykonywane prace przedprojektowe poziom wody był bardzo wysoki i nie do końca albo w ogóle, projektant nie zbadał, jak wygląda podstawa ściany oporowej, czyli jak wygląda ściana oporowa przy samym dnie, czym jest zabezpieczona, jak jest wzmocniona.

Dodatkowo, kiedy wykonawca realizował tę inwestycję w 2018 roku, pogłębianie dna zatoki nastąpiło zbyt blisko ściany. – Wielokrotnie spotykaliśmy się z wykonawcą i projektantem, który projektował drugi etap przystani. Projektant opracował projekt naprawczy, który został przekazany wykonawcy. Jesteśmy na etapie finalizacji porozumienia, którym uregulujemy kwestie związane z wejściem na roboty. Planujemy zacząć prace jeszcze w maju – zapowiada Piotr Poznański, zastępca prezydenta miasta.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się