Dzieje sięGłogów

Tutaj miały być mieszkania, ale… ratusz czeka na decyzję1 min na czytanie

Tutaj miały być mieszkania, ale... ratusz czeka na decyzję

Ten budynek koszarowy przy ul. Wojska Polskiego jest własnością miasta. Powstała nawet koncepcja jego zagospodarowania na mieszkania komunalne. Po inwestycji miałby przypominać bloki znajdujące się tuż obok należące do Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Ale plany mogą się zmienić.

– Miasto kupiło ten budynek kilkanaście lat temu od Agencji Mienia Wojskowego. Teraz wojsko chce odzyskać ten budynek dla WOT – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz. Jeżeli do ponownej sprzedaży w ogóle dojdzie, to za znacznie wyższą cenę. Doliczyć trzeba kwotę wydaną na wykonanie dokumentacji projektowej.

Jest plan zagospodarowania tego budynku na 64 mieszkania komunalne. I z jednej strony ratusz chciałby go zrealizować, bo pojawiły się kolejne atrakcyjne programy i dofinansowania na ten cel. – Jeżeli wojsko w najbliższym czasie nie podejmie decyzji, to my składamy wniosek o te dofinansowania – zakłada Rokaszewicz.

W najbliższym czasie w Głogowie mają powstać setki nowych mieszkań TBS, komunalnych i socjalnych. Pisaliśmy o tym więcej: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się