Dzieje sięGłogów

Tutaj przejeżdża ponad 31 tys. pojazdów na dobę! Powstanie rondo1 min na czytanie

Rondo przy wyjeździe na Polkowice powstanie w przyszłym roku

Trwają prace związane z zaprojektowaniem ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Legnickiej. – To bardzo ważne skrzyżowanie, jedno z najbardziej obciążonych w mieście. Krzyżuje się tam droga krajowa z wojewódzkimi, dlatego Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad oraz Dolnośląska Służba Dróg i Kolei mają znaczny wpływ na ostateczny kształt tego ronda – wyjaśnia Rafael Rokaszewicz, prezydent miasta.

Wykonane na potrzeby projektu badanie natężenia ruchu na tym skrzyżowaniu pokazało, że we wszystkich kierunkach przejeżdża tam ok. 31,5 tys. pojazdów na dobę! Badanie pokazało także w jakich kierunkach jest największy potok pojazdów. Na tej podstawie powstała kolejna wersja dokumentacji, zakładająca rozłożenie tych potoków ruchu. – Czekamy na zatwierdzenie przez Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad ostatecznej wersji, po czym nastąpi zakończenie projektowania. Sam proces potrwa jeszcze kilka miesięcy, ale chcemy być gotowi tak, aby w przyszłym roku to rondo wybudować – dodaje.

Do końca września tego roku zostanie wybudowane rondo przy wyjeździe na Nielubię. Z uwagi na ruch na obu wyjazdach z Głogowa nie jest możliwe przeprowadzenie tych prac jednocześnie, dlatego budowa ronda przy wyjeździe na Polkowice rozpocznie się w 2022 roku.

Gmina Miejska Głogów pozyskała częściowe dofinansowanie do zadania w wysokości 1 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się