Dzieje sięGłogów

Tutaj wkrótce będzie ogród deszczowy. Prace się już rozpoczęły1 min na czytanie

Tutaj wkrótce będzie ogród deszczowy. Prace się już rozpoczęły

To wszystko dzieje się na Pchlim Targu w Głogowie. Na razie trwają prace naprawcze tej infrastruktury, która się tam znajduje. – Remont polega na przygotowaniu tej infrastruktury pod ogród deszczowy. Aby go zrobić, to trzeba wyremontować dachy – nie ma co ukrywać, że się sypały, spadały ludziom na głowy. Rynny odpadały – mówi nam Jerzy Sztangret, dyrektor Głogowskich Obiektów Usługowych.

To będzie jedna z ciekawszych inwestycji w tym roku w mieście, choć niedroga – za 200 tys. zł w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt „Stworzenie ogrodu deszczowego i miejsca rekreacyjnego na terenie targowiska przy ul. B. Krzywoustego” zostanie zrealizowany w tym roku. W skrócie, na Czerwonym Rynku powstanie miejsce wypoczynku i proekologicznych działań. Na ten cel zostanie wykorzystany plac i część stanowisk sprzedażowych. Czyli, jak słyszymy w wydziale infrastruktury w głogowskim ratuszu, w samym środku targowiska.

Radoxim 5

Na jego terenie są zaplanowane nasadzenia krzewów, kwiatów i roślin pnących. Zadaszenia będą wykorzystane do zbierania wody opadowej, która będzie przeznaczona do podlewania roślin. Całość dopełnieni zainstalowanie infrastruktury piknikowej, jak stoły, ławy a nawet grille. Atrakcją dla dzieci będzie chodnikowy plac zabaw, a dla wszystkich hotspot.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się