Dzieje sięGłogów

Twierdzą, że spór w starostwie zażegnany. Dudkowiak: Czas pokaże2 min na czytanie

Twierdzą, że spór w został zażegnany. Starosta: Czas pokaże

W Głogowie odbyła się Rada Regionów Platformy Obywatelskiej, na której przedstawiano plany partii. Była to też okazja do spytania przedstawicieli partyjnych o nasz samorząd i konflikt w starostwie. Łukasz Horbatowski, szef struktur powiatowych PO, twierdzi, że wszystko jest OK. Starosta przyznaje, że rozmowy były, ale to życie pokaże, czy wsparcie faktycznie jest.

Od miesięcy mówi się o konflikcie w Starostwie Powiatowym w Głogowie. Były też próby odwołania Jarosława Dudkowiaka z funkcji starosty, a także reszty zarządu. Nawet opozycja grzmiała, że zarząd nie funkcjonuje tak jak powinien, a jego członkowie nie kontaktują się, krytykują się wzajemnie i szukają na siebie haków. – To wy ponosicie pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie tego zarządu, a nie opozycja – podkreślił na jednej z sesji Mirosław Strzęciwilk z PiS-u i skierował te słowa do radnych PO i Klubu Rafaela Rokaszewicza. Spór jest już teraz historią?

– Mamy te trudne chwile za sobą – twierdzi poseł Michał Jaros, przewodniczący regionu PO. – Teraz właśnie spotkanie odbywa się w Głogowie, aby pokazać, że tylko silni, zwarci i zjednoczeni jesteśmy w stanie wygrać z obozem prawicy. Najważniejsze, żeby był porządek w naszym własnym środowisku. Czas wojen za nami. Musimy iść razem zdyscyplinowani po zwycięstwo – mówił. Podobne zdanie wyraził Łukasz Horbatowski: – Ja myślę, że pewne rzeczy, które się zadziały, pokazały nam, że trzeba współpracować. Wierzę, że będzie to widoczne – twierdzi.

Co na to starosta głogowski Jarosław Dudkowiak?

– Czas pokaże – mówi nam Jarosław Dudkowiak i potwierdza, że odbyły się w tej sprawie rozmowy. – Życie pokaże, czy faktycznie to wsparcie jest. Liczę na radnych powiatu, nie tylko z mojego klubu, ale wszystkich, bo przed nami jeszcze wiele zadań i inwestycji do zrobienia – a dopytywany o słowa, które padły na radzie PO komentuje: – Miło mi to słyszeć. Wsparcie od przewodniczącego regionu zawsze było.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się