Dzieje sięGłogów

Tydzień strajku szkolnego za nami. Szkoły przygotowane na egzaminy2 min na czytanie

Egzaminy gimnazjalne rozpoczęte bez problemów. Gimnazjaliści, trzymamy za was kciuki 16

W poniedziałek w głogowskich szkołach na pewno rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów. W tym tygodniu, mimo strajku nauczycieli, udało się przeprowadzić egzaminy ostatniego rocznika gimnazjów. Ale i tak wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak oraz dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk apelowali o pomoc w skompletowaniu komisji na następną egzaminacyjna rundę. Udało się. – Jesteśmy przygotowani, uczniowie mogą pisać – mówi Przemysław Powroźnik z wydziału edukacji w ratuszu. Szkoły zebrały składy komisji egzaminacyjnych, łącznie ponad 230 osób. Najliczniejsze będą potrzebne w środę (96 osób) do przeprowadzenia egzaminów z języków obcych. W ośmiu szkołach naszego miasta do testów stanie 668 uczniów.

Tydzień strajku szkolnego za nami. Zanalizowaliśmy, ilu nauczycieli prowadzi nadal protest.W piątek (12.04.) do strajku przystąpiło 468 nauczycieli miejskich podstawówek. Od rozpoczęcia protestu ich liczba się zmieniała. W pierwszym dniu, w poniedziałek (8.04.), strajkowało 483 nauczycieli szkół podstawowych, we wtorek już 506 (o 23 więcej), w środę o 20 mniej (486), a w czwartek ubyło 17 strajkujących (469). Piątek nie przyniósł zmian, do protestu przystąpiło o 15 nauczycieli mniej niż zaczynało w poniedziałek. Różnica między najliczniejszym dniem strajku (wtorek), a najmniej licznym (czwartek) to 38 osób.

W przedszkolach w pierwszym dniu strajkowało 100 nauczycieli, w drugim 116, a w piątek 82. Przybyło za to dzieci, jakimi opiekowały się nasze placówki. W poniedziałek rodzice przyprowadzili do przedszkoli 10 maluchów, we wtorek 15, a w piątek przedszkola musiały zapewnić opiekę 40 maluchom w pięciu placówkach, w 18 w PP20.

Płynnie zmieniają się liczby strajkujących w szkołach średnich. Tam protest rozpoczynało 324 z 565 zatrudnionych nauczycieli. We wtorek ubyło 70 protestujących. W piątek strajkowało 257 nauczycieli szkół średnich, a sześćdziesięciu było na zwolnieniu lekarskim. W tygodniu strajkowym szkoły bez sensacji przeprowadziły testy gimnazjalne. W pięciu głogowskich podstawówkach do egzaminów przystąpiło 495 uczniów.

Podziel się informacją ...
  • 21
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się