Dzieje sięGłogów

Tydzień walki z depresją. Ruszyły zapisy i rejestracja1 min na czytanie

Tydzień walki z depresją. Ruszyły zapisy i rejestracja

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją i właśnie ta data stała się okazją do organizacji “Tygodnia walki z depresją” w dniach 21- 28 lutego 2021.

– Zauważmy konieczność wspierania osób dotkniętych emocjonalnymi skutkami pandemii i pogłębiania wiedzy o depresji przez młodzież i dorosłych, a także nauczycieli i rodziców podczas II Tygodnia Walki z Depresją – wyjaśnia Anna Migalska – Dyrektor Centrum Formacji Rodziny i psychoterapeuta

II edycja tego wydarzenia współorganizowana jest przez Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”, a jego partnerem jest KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

– Bardzo nam się spodobał ten projekt. Widzimy, że problem depresji się nasila w związku z pandemią koronawirusa, więc chcemy przeciwdziałać temu zjawisku – tłumaczy Błażej Marzoch z Departamentu Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

–W tym roku bezpłatne konsultacje ze specjalistami będą odbywać się stacjonarnie w Lubinie i w Głogowie, a także  online  – wyjaśnia Anna Mazurkiewicz z Głogowskiego Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców LGOM do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego.  Dodatkowo mieszkańcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wypowiedzieć się na temat depresji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się