Sport

Tylko 16 osób na świecie ma ten tytuł. W tym 6 to głogowianie3 min na czytanie

Tylko 16 osób na świecie ma ten tytuł. W tym 6 to głogowianie

W Kobylinie odbyły się międzynarodowe zawody Bulgarian Bag Championships, w których wystartowała trójka głogowian. Wśród zawodników startowali przedstawiciele Polski, Wielkiej Brytanii, Węgier i USA.

Zawody polegają na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń poszczególnych ćwiczeń w określonym czasie. Ponadto, spełniając wymóg wykonania określonych minimów można zdobyć tytuł Bulgarian Bag Elite. W ciągu 6 minut jest do wykonania 210 x spin, w 5 minut 110 x swing-squat, następnie w 4 minuty 80 x snatch, w 3 minuty 70 x squat-press i na końcu w 2 minuty 30 x arm throw spin. Pomiędzy ćwiczeniami zawodnik ma 1 minutę przerwy.

Zawody są podzielone na kategorie, a kategorie różnią się od siebie ciężarem worka, z którym startuje zawodnik. Kategorie to: Fit kobiet worek 5 kg / fit mężczyzn worek 8 kg, Strong kobiet worek 8 kg / strong mężczyzn worek 12 kg, Extreme kobiet worek 12 kg / extreme mężczyzn worek 17 kg

Chłopaki stanęli na podium w swoich kategoriach: Jarosław Biliński pierwsze miejsce w kategorii Fit, Dariusz Dąbrowski w kategorii Strong. Cała trójka głogowskich zawodników uzyskała niezbędne minima i tym samym uzyskali tytuły Bulgarian Bag Elite: Katarzyna Kwiatkowska w kategorii Fit, Jarosław Biliński w kategorii Fit, Dariusz Dąbrowski w kategorii Strong.

W tej chwili na świecie jest zaledwie 16 osób, które mogą się pochwalić tytułem Bulgarian Bag Elite, w tym 6 z Głogowa. Trenerem wszystkich tych osób jest Bartosz Wójcik, który jako jedna z 20-stu osób w Polsce posiada tytuł Instruktora Bulgarian Bag level 2. Bartosz szkolił się pod okiem wynalazcy worka bułgarskiego – Ivana Ivanova. Na co dzień wszyscy trenują w sali treningowej Stronghold Gym na Koperniku.

Nadesłane przez: Karolina Wójcik

Zobacz inne

Więcej w Sport