Dzieje sięGłogów

Tylko rano 300 kontroli i…? Kierowcy tracili prawo jazdy, bo jechali po pijaku1 min na czytanie

Tylko rano 300 kontroli i...? Kierowcy tracili prawo jazdy, bo jechali po pijaku

Policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili dziś (4.07.) działania “Trzeźwy poranek”.

– Przez 3,5 godziny trwania akcji policjanci przebadali ponad 300 kierowców. Niestety nie wszyscy po spotkaniu mundurowych mogli kontynuować podróż – mówi Przemysław Rybikowski, rzecznik prasowy KPP.

Radoxim 5

Tuż po godzinie 7 na krajowej “dwunastce” policjanci zatrzymali do kontroli ciężarowego Man-a za kierownicą, którego zasiadł pijany 51-latek. Alkomat po badaniu wskazał wartość 0,9 promila alkoholu, po czym nietrzeźwy mieszkaniec Polkowic natychmiast stracił prawo jazdy.

W tym samym miejscu funkcjonariusze skontrolowali osobowe Audi i jego kierowcę. 30-letni obywatel Ukrainy, który kierował pojazdem niemieckiego producenta został zatrzymany, a jego sprawą w ciągu najbliższych 48 godzin zajmie się sąd. Wszystko dlatego, że on także znajdował się w stanie nietrzeźwości, co potwierdził alkomat i wynik badania wskazujący 0,76 promila alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca pojazdu ciężarowego wpadł w ręce policjantów przy ulicy Legnickiej w Grębocicach. 46-letni mieszkaniec Głogowa “wydmuchał” 0,36 promila alkoholu i także jego dokument prawa jazdy został zatrzymany.

– Przypominamy, że kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Na kanwie opisywanych zatrzymań zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników dróg o większą wyobraźnię i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych zabronionych substancji. Sprawmy, abyśmy wszyscy mogli bezpiecznie podróżować po drogach powiatu polkowickiego – dodaje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się