Dzieje sięGłogów

Tym razem nie organizują strajku… a wystawę1 min na czytanie

Kobiety znowu wyszły na ulicę. Jest publikacja uzasadnienia wyroku TK w sprawie aborcji 1

To będzie wystawa Strajku Kobiet. Jak mówią nam organizatorki głogowskich protestów to wydarzenie miało odbyć się w grudniu ub. roku, ale zostało odwołane ze względu na sytuację epidemiologiczną. – Spotykamy się w marcu, miesiącu kojarzonym z Dniem Kobiet – zapowiadają teraz.

A co chodzi? – Sprawa Kobiet to wystawa, która w ogóle nie powinna się odbyć. Takiej wystawy nie zobaczą mieszkańcy znakomitej większości krajów europejskich. Takiej wystawie w swojej ojczyźnie nie będą przyglądać się Czeszki, Niemki, Belgijki, Brytyjki, czy Francuzki. Bo prawa kobiet są w Europie przestrzegane i raz dane nigdy nie zostaną im odebrane – wyjaśniają.

Radoxim 5

– Inaczej sprawa ma się w Polsce. Tu, jak pokazuje historia- takiej gwarancji nie mamy – dodają. Wystawa to dokumentacja głogowskich protestów w sprawie praw kobiet. – Wizualna kartoteka niezgody na łamanie naszych praw. Na wernisażu zobaczycie m.in. plakaty, transparenty i akcesoria, które stały się symbolami walki o lepsze jutro dla nas, naszych sióstr, naszych przyjaciółek, naszych córek i wszystkich kobiet, które nie mają siły, by powiedzieć NIE – zapraszają. Wystawa 11 marca w Klubie Mayday o godz. 19.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się