Dzieje sięFotoGłogów

Tysiące kilometrów wykręconych we wrześniu dla Głogowa3 min na czytanie

Tysiące kilometrów wykręconych we wrześniu dla Głogowa 6

W niedzielę (4.10.) od godz. 13 na uczestników rodzinnego pikniku rowerowego na Bulwarze Nadodzańskim czekały m.in. zakręcone rowery i Rowerowa Akademia z mobilnym miasteczkiem ruchu drogowego i profesjonalne przeszkody rowerowe. Na pikniku nastąpiło wręczenie nagród dla najaktywniejszych głogowian, którzy przez 30 dni września wykręcili najwięcej kilometrów dla Głogowa w ogólnopolskiej rywalizacji miast o „Rowerową Stolicę Polski”.

W kategorii kobiet I miejsce zdobyła Jadwiga Ulbin, która wykręciła 1225 km, drugie miejsce Karolina Chudzik z wynikiem 1024 km, a trzecie Renata Kapela – 168 km. Wśród mężczyzn zwyciężył Krystian Książek, który wykręcił aż 1927 km. – Miałem urlop, pojechałem na trzy tygodnie na Warmię, Mazury i Podlasie, to wystarczyło, by zrobić 1,5 tysiąca kilometrów – zdradził nam pan Krystian, na co dzień archeolog w głogowskim muzeum. Od 10 lat w wakacje jeżdżę w dłuższe trasy – dodał, że w poprzednich latach przemierzał na rowerze zwykle kraje Europy.

Drugie miejsce zajął Adam Szubert (1729 km), a trzecie Darek Nowak (1499km). Nagrody wręczył zwycięzcom rywalizacji Piotr Poznanski, wiceprezydent Głogowa. Były to czeki na kwoty 1 tys. zł za I miejsce, po 500 za III miejsce. Pani Jadwiga swoją wygraną przekazała na leczenie osoby walczącej z nowotworem. – Nie jeździłam dla nagrody – powiedziała. Specjalną atrakcją pikniku było rowerowe show.

Przez 45 minut publiczność mogła podziwiać m.in. skoki na rowerze przez linę, akrobacje 2 metry nad ziemią, skoki na monocyklu czy też nad ochotnikami z publiczności.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się