Dzieje sięGłogów

Ubyło ponad tysiąc mieszkańców! Zobaczcie raport1 min na czytanie

Ubyło ponad tysiąc mieszkańców! Zobaczcie raport

Głogów ma 60,1 tys. mieszkańców. W ciągu roku znów ubyło ponad tysiąc ludzi. Najnowszy raport demograficzny pokazuje, że na koniec 2022 roku w Głogowie było zameldowanych na pobyt stały 60 tys. 158 osób. Czasowo zameldowanych jest 1234 osób.

W 2022 r. urodziło się 384 dzieci (chłopców 180, dziewczynek 204). Rok wcześniej przybyło ponad 440 nowych mieszkańców. W 2022 r. zmarło 737 stałych mieszkańców miasta. I to jest znacznie mniej niż w poprzednim toku ( 826). W porównaniu z rokiem 2021 liczba zameldowanych na pobyt stały mieszkańców zmalała aż o 1170 osób. W poprzednim roku miastu też ubyło ponad tysiąc mieszkańców, jednak w 2022 r. ubytek jest rekordowy – o stu więcej.

– Zachęcamy do zameldowania się w Głogowie. Meldunek to nie tylko obowiązki, jak na przykład opłaty za śmieci. To głównie korzyści. Mieszkańcy mogą korzystać z praw przysługujących osobom zameldowanym, jak korzystanie z darmowych miejskich programów prozdrowotnych, ubiegać się o miejsce dla dzieci w miejskich żłobkach czy przedszkolach, a także składać wnioski o mieszkanie z zasobów miejskich. Warto także płacić podatki w Głogowie, nawet jeśli mieszkamy tu na czas określony. Pieniądze, które z podatków wpływają do budżetu miasta są przeznaczane na wszelkie działania dla naszych mieszkańców, w tym oświatę, pomoc społeczną, inwestycje, remonty, kulturę i sport – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. I przypomina o obowiązku meldunku.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się