Uczennice z Gaworzyc wicemistrzyniami Dolnego Śląska w unihokeju

07:34, 03.11.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 07:34, 03.11.2019

W Dzierżoniowie odbył się finał Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju dziewcząt. Drużyna z Gaworzyc do finału wojewódzkiego awansowała z pierwszego miejsca, zwyciężając w finale strefy legnickiej. W zawodach wzięło udział 8 najlepszych drużyn z Dolnego Śląska, mistrzynie i wicemistrzynie stref: wrocławskiej, legnickiej, wałbrzyskiej i jeleniogórskiej.

Zawody rozegrane zostały systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach.
Dziewczęta z SP Gaworzyce pokonały w meczach grupowych 3:0 reprezentację SP Ostroszowice i 5:1 drużynę SP Krzeszów oraz zremisowały 0:0 z SP Dobroszyce. Zdobyły tym samym 5 punktów, co dało 1. miejsce w grupie B i awans do dalszej fazy rozgrywek, czyli półfinałów. W półfinale reprezentacja SP Gaworzyce pokonała zdecydowanie 3:0 drużynę z Budziszowa Wielkiego. W finale reprezentacja SP Gaworzyce spotkała się z drużyną SP Łozina, której niestety uległa 0:4. Dziewczęta zostały wicemistrzyniami Dolnego Śląska w roczniku 2005 i młodsze.

SP Gaworzyce grały w składzie: Kasia Olszewska, Wiktoria Pietrzak, Julka Mały, Julka Kaczmarek, Ania Skorus, Emila Serewa, Ala Kukułka, Marta Kukułka, Daria Wypych, Natalia Samul. Trener: Beata Kęska.