Dzieje sięGłogówKoronawirus

Uczniowie dziś wrócą z praktyk w Irlandii. Potem wraz ze swoimi rodzinami zostaną poddani kwarantannie1 min na czytanie

Uczniowie dziś wrócą z praktyk w Irlandii. Potem wraz ze swoimi rodzinami zostaną poddani kwarantannie

W poniedziałek (16.03.) zapadła decyzja, że 26 uczniów Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie wróci z praktyk zawodowych, które odbywają w Irlandii. Było chwilę przed godz. 22, kiedy starosta Jarosław Dudkowiak poinformował o tym, że ich lot do Warszawy planowany jest na wtorek (17.03.) po godz. 15. – Udało się domówić wszystkie szczegóły – mówił.

Samolot wyląduje około 19.30 na lotnisku w Warszawie. Później uczniowie zostaną przetransportowani autokarem do Głogowa. Później wraz z rodzinami czeka ich dwutygodniowa kwarantanna. O sposobie i miejscu tej kwarantanny dziś zadecyduje Państwowa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Głogowie.

Radoxim 5

– Rozważaliśmy wiele wariantów, ale niestety ta platforma nie funkcjonuje tak, aby można było zamówić bilety dla całej grupy. Było zagrożenie, że grupa mogłaby zostać podzielona, co byłoby olbrzymim utrudnieniem. Poruszyliśmy wiele osób od służb wojewody, po prezydenta Wrocławia, jak również kancelarię i ministra Michała Dworczyka. Wszystkim chciałem podziękować za to, że zrozumieli potrzebę wspólnego lotu – dodawał.

Piotr Rossa, dyrektor szkoły, jest w stałym kontakcie z nauczycielem i uczniami przebywającymi w Irlandii. – Sytuacja, która panuje w tej chwili spowodowała, że oni, ale i ich rodzice cieszą się, że to wszystko się zakończy – nie ukrywał. Zaznaczał, że jak na razie nie ma informacji, o zagrożeniu zdrowia głogowskiej młodzieży.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się