Fotomy:KotlaRegion

Uczniowie godni naśladowania. Otrzymali nagrody od komendanta [ZDJĘCIA]7 min na czytanie

Uczniowie godni naśladowania. Otrzymali nagrody od komendanta [ZDJĘCIA]

To już kolejna edycja tego konkursu Uczeń Godny Naśladowania, którego pomysłodawcą był Piotr Kowalski – niegdyś dzielnicowy w gminie Kotla, obecnie szef całego rewiru w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie. – Udział w nim biorą wszyscy uczniowie – przypomina sobie, że po raz pierwszy konkurs zorganizowali w 2009 roku. – Laureatami zostają ci, których cechuje wzorowa postawa – dodaje.

Dzieci nagradzane są w kategoriach pomagam i reaguję nie jestem obojętny. – Po raz pierwszy w historii programu Uczeń Godny Naśladowania zostało wyróżnione rodzeństwo Iga i Nikodem Szperlik, których rodzice Kamila i Grzegorz Szperlik otrzymali pamiątkowy medal – zaznacza Kowalski. Ponadto kartę rowerową z rąk komendanta oraz nagrodę rzeczową otrzymała Martyna Mardofel, która w teście wiedzy o ruchu drogowym oraz technice jazdy rowerem osiągnęła najwięcej punktów.

Radoxim 5

W sumie nagrodzonych zostało 18 dzieci: Iga Szperlik, Oliwia Kopeć, Marina Grzegorek, Marcelina Pałukiszkis, Pola Kurdybała, Michał Borodaj, Krzysztof Zaremba, Aleksandra Foterek, Aleksander Jańczak, Martyla Mardofel, Kamila Kowalczyk, Julia Osińska, Michał Jasiowicz, Krzysztof Krogulec i Bartosz Kulik. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w Szkole Podstawowej w Kotli. – To wspaniały konkurs. Uczniowie dają dobry przykład nie tylko w szkole, ale i na podwórku – mówiła Kamila Suchocka-Szperlik, zastępczyni wójta gminy. Gratulacji nie było końca.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto