FotoSport

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie wygrali kolejną edycję Euro Cup6 min na czytanie

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie wygrali kolejną edycję Euro Cup 6

Na obiektach Chrobrego Głogów odbyła się 12. edycja międzyszkolnego turnieju piłkarskiego – Euro Cup o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie.

Początki tego turnieju pamięta Paweł Rząsa, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie, który tworzył tę imprezę. – Można powiedzieć, że były to moje początki pracy zawodowej – opowiada.

Pomysł zrodził się przy okazji Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie. – Chcieliśmy zaczepić we wszystkich piłkarskie emocje, bo przecież to było wielkie święto – przypomina sobie.

Turniej do dziś cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku udział w nim wzięło pięć szkół ponadgimnazjalnych – poza gospodarzami jeszcze I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Przyrodniczych, Zespół Szkół Politechnicznych oraz Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego. Grano na dwóch boiskach w systemie każdy z każdym. Rywalizacja była duża mimo upalnej pogody.

– Trochę jestem zły na trenera, bo wystawił mnie w obronie, a lubię strzelać bramki! – żartował Hubert Marczewski (16 l.) z I Liceum Ogólnokształcącego dodając, że ten turniej, to dla nich przede wszystkim dobra zabawa.

Wygrała drużyna I LO przed ZS Politechnicznych oraz ZS im. Jana Wyżykowskiego. Najlepszym zawodnikiem został Gracjan Erywań a najlepszym bramkarzem Maksymilian Baczyński – obaj I LO. Współorganizatorami turnieju byli jeszcze Starostwo Powiatowe w Głogowie oraz Chrobry Głogów S.A.
MK

Podziel się informacją ...
  • 38
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto