Fotomy:GminaGłogówRegion

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przedmościu poznają Polskę3 min na czytanie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przedmościu poznają Polskę 8

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Przedmościu wzięli udział w wycieczce do Poznania. Podróż przyniosła wiele wrażeń i wartości edukacyjnych, zgodnie z założeniem projektu, w którego ramach była realizowana, czyli „Poznaj Polskę”. Dzieci odwiedziły Poznań 22 listopada.

Uczestnicy rozpoczęli wycieczkę od zwiedzenia Palmiarni Poznańskiej, w której mieli okazję na własne oczy zobaczyć roślinność, którą znamy tylko z nazwy lub naszych mini hodowli domowych.

Najwięcej emocji dostarczyła uczniom wizyta w Rogalowym Muzeum. Jest to miejsce przybliżające najważniejsze poznańskie tradycje w formie kameralnych, swobodnych pokazów na żywo. Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się skąd pochodzi kształt rogala świętomarcińskiego, jakie są tajniki jego szlachetnej receptury, a nawet sami brali udział w wypieku pod okiem Rogalowego Mistrza. Opowieści okraszone były zwrotami z poznańskiej gwary z duża dawką humoru.

Wyjazd stał się okazją do zwiedzenia miasta ważnego w dziejach Polski. Dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć.

Opr. RED

Zobacz inne

Więcej w Foto