Dzieje sięGłogów

Uczniowie tej szkoły zostaną w domach na dłużej. Rokaszewicz: Czekamy na rzeczoznawcę1 min na czytanie

Straty są duże. Uczniowie zostaną w domach na dłużej. Rokaszewicz: Czekamy na rzeczoznawcę

Rano w Szkole Podstawowej nr 9 w Głogowie (7.01.), na drugim piętrze, pękła rura z wodą. Zalane zostały trzy kondygnacje budynku. Po chwili byli tam strażacy, którzy zakręcili zawór z wodą. Pracowali kilka godzin. Teraz, gdy wodę już wypompowano, wiadomo zdecydowanie więcej.

– Zalało nam cztery sale lekcyjne, bibliotekę, pokój nauczycielski, stołówkę, kuchnię… – mówiła nam Agnieszka Rylska, wicedyrektorka szkoły. Na szczęście ocalały dokumenty i książki. Już wiadomo, że w poniedziałek (10.01.) uczniowie tutaj się nie pojawią. – Przedłużyliśmy zdalne nauczanie – dodaje, bo trwa osuszanie budynku.

Po południu był tam prezydent Rafael Rokaszewicz. – Zdarzają się w naszych placówkach takie sytuacja – ta nie jest pierwsza i na pewno nie jest też ostatnia – nie ukrywał prezydent, który obejrzał wszystkie zniszczone pomieszczenia. – Instalacje mają swoje lata. Inwestujmy w szkoły miliony rocznie, ale pamiętajmy, że tych budynków jest dużo – a wydatków coraz więcej – zaznaczał, że teraz czekają na rzeczoznawcę, by wycenił wszystkie szkody. To niezbędne, by miasto mogło otrzymać odszkodowanie od ubezpieczyciela.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się