Dzieje sięFotoGłogów

Uczniowie Wyżykowskiego wrócili z Irlandii i Szwecji. I to w dobrych humorach [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

Uczniowie Wyżykowskiego wrócili z Irlandii i Szwecji. I to w dobrych humorach [ZDJĘCIA] 3

Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Wyżykowskiego wrócili z Irlandii i Szwecji w dobrych humorach – właśnie tam realizowali program Erasmus, który opiewał na łączną kwotę 138 tys. euro. To były dwa wyjazdy, a z oferty skorzystało 48 uczniów.

– Był to projekt unijny – podkreślał Arkadiusz Flaga, nauczyciel tej szkoły. – Nazwaliśmy go – zawody nowoczesnej Europy – dodawał i przedstawiał na czym polegał. Uczniowie realizowali projekt w zawodach elektronik, teleinformatyk i automatyk.

Dyrektor szkoły Piotr Rossa podkreślał, że podczas realizacji tego projektu nie brakowało problemów – tych związanych z epidemią koronawirusa, bo część praktyk trzeba było po prostu skrócić. A uczniów szybciej ściągnąć do Polski. Mimo to powodów do radości było wiele. – Niektórzy z nich zamiast miesiąc byli tam dwa tygodnie. Mam nadzieję, że mimo to nauczyli się wielu rzeczy – zaznaczał.

Oskarowi Kaczorowi się podało. Mówił, że najtrudniej było wstawać rano do… pracy. – Dzień zaczynaliśmy około godz. 5.30. Później było śniadanie, a o godz. 6.30 wsiadaliśmy w pociąg by dojechać na miejsce – opowiadał co się tam działo. Nie żałuje jednak ani dnia spędzonego na zagranicznych praktykach. – Poznaliśmy wielu świetnych ludzi – przyznaje, że dla niego to było coś nowego. Podczas podsumowania projektu nie zabrakło certyfikatów i kwiatów – także dla starosty Jarosława Dudkowiaka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się