Dzieje sięGłogów

Uczniowie z Ekonomika wyróżnieni. Dostali stypendia od Arra Group [Zdjęcia]4 min na czytanie

Uczniowie z Ekonomika wyróżnieni. Dostali stypendia od Arra Group [Zdjęcia] 6

Najlepsi uczniowie kształcący się w zawodzie logistyk otrzymali dziś (25.01) wyróżnienia i stypendia od głogowskiej firmy Arra Group. Uczniowie musieli zdobyć minimum średnią minimum 4,0 z przedmiotów zawodowych.

– Od roku 2018 współpracujemy z Zespołem Szkół Ekonomicznych. Mamy utworzoną klasę patronacką, technik logistyk – mówi Joanna Daniec, specjalista HR z Arra Group – Stypendia są przyznawane raz na semestr. Wynoszą około tysiąc złotych na klasę. Uczniowie przychodzą do nas na praktyki, a co warte podkreślenia, już zatrudniamy absolwentów szkoły.

– Na początku myśleliśmy, że patronatem będzie objęta jedna klasa, a obecnie jest to 5 klas – przyznaje z dumą dyrektor szkoły, Wojciech Janiso i przybliża zasady przyznawania stypendiów: – Z każdej klasy wyróżnione są trzy osoby, więc mamy 15 uczniów. Jest zasada, że bierzemy pod uwagę średnią z przedmiotów zawodowych i musi być powyżej 4,0. Jak jest pula do podziału na jedną klasę, to jeżeli jedna osoba przekroczy tę barierę, to dostaje całość. Jak trzech, wtedy to uśredniamy – tłumaczy.

-Wszystko do głowy wchodzi mi do głowy bardzo szybko i po prostu umiem się uczyć – przyznaje wyróżniona uczennica Monika Milewska ze średnią 4,0. – Myślę, że to zasługa wewnętrznej motywacji do nauki. To dla mnie miłe zaskoczenie, że otrzymałem stypendium. Mam 4,33 średnią zawodową, a ogólna jest trochę wyższa – mówi Dawid Śliwka z klasy pierwszej.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się