FotoGaworzyceRegion

Udało się! Po dwóch sezonach seniorska piłka nożna wraca do Gaworzyc5 min na czytanie

Udało się! Po dwóch sezonach seniorska piłka nożna wraca do Gaworzyc

Nie mieli boiska z prawdziwego zdarzenia, więc nie grali. Od dziś (8.09.) wszystko oficjalnie się zmieniło. Oficjalnie nowo wybudowane boisko z murawą z prawdziwego zdarzenia otworzył w imieniu wójta Gaworzyc przewodniczy rady gminy Edward Białek. Ale nie on był najbardziej oklaskiwanym gościem gaworzyckiej imprezy. Największy aplauz zebrał Damian Kwaśnik, który od kilku lat trenuje dzieci z Gaworzyc w UKS Kopalniak.

Damiana Kawaśniaka oklaskiwały głównie mamy dzieci, które na tę imprezę przygotowały również catering. Wszystko z własnej kieszeni i dzięki własnej pracy. – To dla naszych dzieci. Dla wszystkich gości. Cieszymy się, że trener porwał do gry również seniorów. Tak powinno być. Sport to jedyny sposób, żeby dzieci i młodzież wyrwać z domów, sprzed telewizorów – powiedziała nam Julita Przybył. Wtórowały jej również inne mamy.

Damian Kwaśnik prowadzi w ramach swojej akademii piłkarskiej dzieci w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi zagrają dziś (8.09.) od godz. 13.00 w turnieju z innymi drużynami z regionu: Jerzmanowej, Radwanic czy Polkowic. – Boisko było potrzebne i powstało w ramach współpracy UKS Kopalniak, GLKS Gaworzyce i gminy. Ja z kolei zobowiązałem się przed wójtem powołać do życia drużynę seniorską i zrobiłem to w ciągu dwóch miesięcy. Mamy 26 osób, a na dzisiejszy mecz ze Spartą II Grębocice zgłosiłem pełny skład – 18 zawodników. To pokazuje, że boisko i drużyna były potrzebne. Proszę zobaczyć, ilu przyszło kibiców – mówił Damian Kwaśnik.

– Mimo że chętnych było dużo, trudno było nam grać, kiedy nie mieliśmy swojego boiska. Teraz to się zmieniło i będziemy piłkę nożną w Gaworzycach rozwijać. Chętnych jest bardzo dużo – powiedział Bernard Szulc, szef GLKS Gaworzyce. RED

Podziel się informacją ...
  • 123
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto