Extra

Udany konkurs! Bawiliśmy się wspólnie na paintballu11 min na czytanie

Udany konkurs! Bawiliśmy się wspólnie na paintballu 14

Paintball Głogów (paintballglogow.pl) przekazał dziesięć biletów choć, jak się później okazało, chętnych było kilka razy więcej. W niedzielę (19.05.) dopisała pogoda a uczestnikom dopisywały świetne humory.

Kilku śmiałków maszerowało lasem pod Serbami aż dotarli do miejsca. Na placu boju w starym forcie piechoty, czekał na nich Bartosz Kazimierski, organizator paintballu. – To ma być dobra zabawa, przede wszystkim bezpieczna – przestrzegał. Udział w niej wzięli i młodsi, i starsi. Zabawa w paintball to pozorowana walka dwóch zespołów. Miejscem gry był stary fort piechoty, nazywany przez organizatorów Starą Prochownią. Naturalny teren, obwałowania i bunkry nadawały zabawie niezwykłego klimatu.

– Nasze pole jest unikatowe i jedyne takie w okolicy, wszystko jest naturalne, bardzo atrakcyjne – mówił nam organizator. Nikt nie dawał za wygraną. – Trzeba będzie następnym razem poćwiczyć celność! – mówili. Zabawa trwała przez blisko cztery godziny. W międzyczasie na grillu piekła się kiełbasa. Apetyty po takim wysiłku fizycznym były duże. – Nie spodziewaliśmy się, że ta gra tak wciąga. A na dodatek na świeżym powietrzu – dodawali. Trafieni schodzili z pola walki do bazy. Wygrywała ta drużyna, która na placu zostawała.

Udział w paintballu mogą wziąć całe rodziny, bo to bezpieczny sport. – Ale jak zawsze trzeba kierować się rozsądkiem i myśleć o bezpieczeństwie swoim, ale także pozostałych uczestników – podkreślał organizator. Często w lesie pod Serbami bawią się wspólnie grupy zorganizowane – podczas wypadu z pracy, na kawalerskim czy z wielu innych okazji. Bo przecież każda okazja jest dobra, by miło spędzić czas. Paintball to gra całoroczna, można grać zarówno latem jak i zimą w śniegu. Jeśli chcecie się zabawić, to trzeba korzystać, bo chętnych nie brakuje.
MK

Zobacz inne

Więcej w Extra