Fotomy:KotlaRegion

Udany turniej w Kotli. Najmłodsi piłkarze w akcji [ZDJĘCIA]8 min na czytanie

Udany turniej w Kotli. Najmłodsi piłkarze w akcji [ZDJĘCIA] 2

– To były krótkie, ale wyczerpujące mecze – relacjonuje to, co dziś (23.01.) działo się w sportowej hali w Kotli Artur Przybył, koordynator ds. szkolenia młodzieży w Zrywie. A działo się naprawdę sporo, bo na parkiet wybiegli młodzi zawodnicy, którzy rywalizowali w towarzyskim i wewnętrznym turnieju „Mistrz 1×1” pod honorowym patronatem wójta gminy Łukasza Horbatowskiego. Rywalizacja była zacięta. Na wszystkich uczestników czekały medale i dyplomy. Dla najlepszych z poszczególnych kategorii wiekowych także puchary. W kat. orlik wygrał Wojciech Walaszczyk – podium uzupełnili jeszcze Piotr Hyżak i Hubert Mliczek.

Natomiast w kat. żak mocnych nie było na Tymona Merskiego, któremu gratulowali drugi Aleksander Orman oraz trzeci Marcel Karbowliński. Za piłką biegała również jedna dziewczynka należąca do Zrywu Kotla – to Iga Szperlik. Oczywiście została wyróżniona. Jak podkreśla trener frekwencja byłaby większa, ale niektórym zawodnikom plany pokrzyżowała choroba. Mimo wszystko są powody do zadowolenia. – Myślę, że to na pewno nie ostatni taki sportowy event. Dla wielu z nich była to pierwsza weryfikacja po treningach – dodaje.

Puchary wręczyła Kamila Suchocka-Szperlik, zastępca wójta. – Cieszymy się z tego turnieju, bo dzieci licznie wzięły w nim udział. Treningi ruszyły. Na każdych zajęciach jest grupa ponad 30 dzieci i liczymy na to, że będzie ich coraz więcej – zaprasza na treningi we wtorki i czwartki. Ten turniej to również dalsza współpraca ze Chrobrym Głogów. Właśnie ten klub wypożyczył Zrywowi Kotla specjalne boisko do takiej gry.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto