Dzieje sięPrzemków

Ukrywał się 18 lat! Znaleźli go. Został deportowany. W Polsce stanie przed sądem1 min na czytanie

Ukrywał się 18 lat! Znaleźli go. W Polsce odpowie przed sądem

Minęło 18 lat od momentu, kiedy organy ściągania zaczęły szukać 50-latka i były mieszkaniec Przemkowa nadal byłby pewnie bezkarny, gdyby nie to, że na jego ślad wpadli polkowiccy funkcjonariusze. 

Dzięki współpracy z niemieckimi policjantami poszukiwany europejskim nakazem aresztowania mężczyzna trafił ostatecznie w ręce polskich organów ścigania. 50-latek, który w przeszłości zamieszkiwał w Przemkowie, w 2001 roku podczas transakcji samochodowej oszukał kontrahenta na kwotę 10 tysięcy marek niemieckich, po czym w 2002 roku przy pomocy podrobionych dokumentów zawarł umowę z jedną z sieci telefonii komórkowej, wchodząc w posiadanie kultowego ówcześnie telefonu Nokia 3310 i ślad po nim zaginął.

Radoxim 5

Mimo że poszukiwany od 18 lat dwoma listami gończymi przez prokuratorów z Nowej Soli i Zielonej Góry ukrywał się poza granicami kraju, to na jego ślad wpadli polkowiccy funkcjonariusze, którzy przekazali niezbędne informacje swoim niemieckim kolegom po fachu.

– Ustalenia, którymi polkowiccy poszukiwacze podzielili się ze stroną niemiecką, okazały się niezwykle trafne. Niczego niespodziewający się mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli drogowej nieopodal swojego niemieckiego miejsca zamieszkania. Ostatecznie 50-latek został poddany ekstradycji i trafił przed oblicze polskich organów sprawiedliwości – informuje mł. asp. Przemysła Rybikowski z KPP Polkowice.
opr. RED

Żródło: KPP Polkowice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się