Dzieje sięGłogów

Umowa podpisana. Będzie modernizacja Neptuna i nie tylko1 min na czytanie

Radny Czaja interweniuje w sprawie Neptuna: wisząca balustrada i nie tylko

Umowa na realizację inwestycji „Budowa przystani rzecznej w Głogowie wraz z zagospodarowaniem terenu” podpisana.

– Firma wyłoniona w przetargu przystąpi do przygotowania dokumentacji projektowej. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przypomnę, że w budynku Neptuna będzie część z noclegami, salą edukacyjną, gastronomią, wypożyczalnią kajaków i rowerów, magazyn na przechowywanie sprzętu turystycznego. Zrewitalizowana będzie także przestrzeń wokół Neptuna, czyli m.in. dojazd, przystań na Odrą – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Radoxim 5

Miasto otrzymało środki w Unii Europejskiej w wysokości ok. 9 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Wartość inwestycji to 19,6 mln zł. Inwestycja zakończy się w 2023.

– Ścieżkę rowerową do Kulowa zrobimy w ramach innego zadania, już niebawem ruszy nabór na dofinansowania, a dotacje mają być większe. W zadaniu łączonym Neptun i ścieżka rowerowa wyszyły ogromne kwoty. Na ścieżkę rowerową do Kotli wpłynęły 3 oferty 15 mln, 28 mln i 32 mln zł.Więc by móc zrealizować rewitalizację Neptuna musieliśmy wyłączyć z zadania ścieżkę rowerową. Warto dodać, że zachowaliśmy wysokość dofinansowania z Unii – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.  

Umowa została podpisana z firmą  PRO-INFRA Sp. z o.o. z Jerzmanowej.
RED 

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się