Dzieje sięGłogów

Unia Europejska bez Polski? Była posłanka zabrała głos w tej sprawie2 min na czytanie

1

– Unia Europejska bez Polski? – zastanawia się była posłanka Ewa Drozd, która z uwagą śledzi to, co się dzieje w Sejmie. – Nie sądziłam, że dożyję czasów, gdy w ogóle będziemy na ten temat dyskutować. Takich, kiedy Polak stanie do walki z Polakiem – dziwi się wyliczając, że przez ostatnie lata, dzięki współpracy, udało się rozwinąć nasz kraj przede wszystkim gospodarczo.

Wymienia liczne inwestycje, także te drogowe, które nie byłyby możliwe bez wsparcia UE. – Kiedyś nad morze jechaliśmy dziesięć godzin, dziś podróżujemy trzy razy krócej. Dzięki temu, że granice zostały otwarte, możemy wyjechać do pozostałych państw Europy bez paszportów czy wiz, co ułatwiło i pozwoliło rozwinąć wiele naszych firm. Korzyści ze wstąpienia Polski do UE odczuwają wszyscy. Nie tak dawno byliśmy stawiani za wzór a teraz? Też mówi się o nas na całym świecie, ale w całkowicie innym świetle – dodaje Drozd.

Radoxim 3

A chodzi przede wszystkim o możliwość zawetowania przez Polskę unijnego budżetu. We wtorek (17.11.) mówił o tym poseł Piotr Borys, który zwracał uwagę na łamanie praworządności przez Polskę. – Jest to wyłącznie wina PiS-u, który chce pozbawić w epidemii Polaków miliardów pomocy z funduszu odbudowy i sprawiedliwej transformacji – wołał pod swoją siedzibą znajdującą się przy ul. Poczdamskiej w Głogowie. Czytaj więcej: TUTAJ.

Swoimi uwagami podzieliła się także była posłanka. – Nie podoba nam się przestrzeganie prawa? Szanujmy swoją konstytucję. Przestańmy walczyć, zacznijmy znów współpracować. Apeluje do mądrości i roztropności Polaków, aby nie pozwolili na nastawienie jednych na drugich wykorzystując wrażliwość patriotyczną i religijną. Wystarczy, że już nas podzielono na lepszych i gorszych – kończy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się