Dzieje sięFotoGłogów

Uroczysta inauguracja na PWSZ-cie. Przyjechał nawet wiceminister edukacji [ZDJĘCIA]12 min na czytanie

1

Za nami uroczysta inauguracja roku akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie – tym razem, nieco inaczej niż w ubiegłych latach, odbyła się w miejskim teatrze im. Andreasa Gryphiusa (15.10.). Bo w uczelni trwa remont. Nie mogło zabraknąć studentów, wykładowców, ale też zaproszonych gości na czele z prezydentem miasta Rafaelem Rokaszewiczem, starostą Jarosławem Dudkowiakiem. Pojawił się również Wojciech Murdzek, wiceminister Ministerstwa Edukacji i Nauki, który odwiedził nasze miasto drugi raz w tym roku.

– Obecnie na naszej uczelni trwają duże inwestycje – rektor uczelni Katarzyna Rusak dziękowała wszystkim za wsparcie. To rządowe, samorządowe, ale i KGHM-u. – Musimy dbać o jakość kształcenia. I sięgania po nowe metody nauczania. Jeżeli chcemy kształcić specjalistów, którzy będą w przyszłości decydować o kierunkach rozwoju regionu, to musi dochodzić wiedzy oraz doświadczenia pomiędzy różnymi sektorami – podkreślała.

Drugi rok z rzędu głogowska uczelnia znalazła się w czołówce programu Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości. Znalazła się w gronie 15 uczelni zawodowych w Polsce, które najlepiej przygotowują studentów do podjęcia pracy. I za to otrzymali bonusowe milion złotych, które władze uczelni przeznaczyły na rozwój – na inwestycje.

Rekrutacja w tym roku była udana. Studia na PWSZ-cie podjęło 350 osób. Powstały nowe kierunki w tym uzupełniający magisterski pielęgniarski i inżynierskie na kierunku inżynieria i logistyka produkcji. Wśród nowych studentów jest Dominika Konieczna. – Jestem na kierunku logistyka i inżynieria produkcji. Wybrałam Głogów, bo tutaj pracuje i wszystkie moje hobby opiera się na tym mieście, które jest zresztą bardzo ładne. Nie czułam potrzeby, aby gdzieś wyjeżdżać – mówiła.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się