Dzieje sięGłogów

Uroczysta msza święta, wojskowa asysta i koncert Ani Karwan w kolegiacie1 min na czytanie

Uroczysta msza święta, wojskowa asysta i koncert Ani Karwan w kolegiacie

W sobotę (15.08.), mimo epidemii koronawirusa, odbędą się tradycyjne uroczystości związane z Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny, Świętem Wojska Polskiego oraz Tradycji i Folkloru Ziemi Głogowskiej. Choć będzie skromniej niż zwykle.

– Będzie inaczej, ale mając na uwadze wielki dzień i wspaniałe święta, chcemy to uczcić – mówił starosta Jarosław Dudkowiak podczas dzisiejszej konferencji prasowej (10.08.).

Na początek msza święta w najstarszej świątyni w Głogowie, czyli kolegiacie, której w tym roku obchodzimy 900-lecie istnienia. Msza rozpocznie się o godz. 12. Będzie sprawowana przez biskupa Pawła Sochę. – Sama msza święta odbędzie się w warunkach reżimu sanitarnego. Obowiązują maski i odstęp społeczny. Liczba osób w kościele będzie ograniczona. Ale zapraszamy na zewnątrz. Przynieście koce, tam też będziemy rozdawać komunię świętą – dodawał ksiądz Rafał Zendran.

– Oczywiście weźmiemy czynny udział w obchodach. Ponadto to 100 rocznica Bitwy Warszawskiej. Wojsko wystawi asystę honorową – informował Krzysztof Jaroszek, dowódca 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego.

Kolejnym elementem obchodów tych świąt będzie koncert dziękczynny z udziałem gwiazdy polskiej muzyk Ania Karwan. – To koncert dla wszystkich, którzy włączyli się w walkę z COVID 19 – zapraszał starosta. Koncert rozpocznie się o godz. 20. Udział w nim będzie mogło wziąć około 150 osób. Pozostali mogą oglądać go w internecie na stronie FB starostwa.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się