Dzieje sięFotoGłogów

Uroczyste ślubowanie na bulwarze. Rokaszewicz: Piszecie swoją nową historię Głogowa13 min na czytanie

1

Podczas tych uroczystości zabrakło marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz Michała Dworczyka – Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, choć w Głogowie mieli się dziś pojawić. Byli za to pozostali goście na czele z władzami samorządowymi, czyli prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem oraz wicestarostą Jeremim Hołownią. Był również wojewoda Jarosław Obremski, żołnierz Powstania Warszawskiego i prezes Światowego Związku Żołnierzy AK we Wrocławiu Stanisław Wołczawski. Pojawił się też poseł Wojciech Zubowski.

Zanim jednak doszło do ślubowania na Bulwarze Nadodrzańskim odśpiewano hymn i podniesiono na maszt narodową flagę. Wręczono odznaczenia wojskowe. Uroczystość zakończyła się wojskową defiladą. Na wszystkich czekała grochówka.

Poseł odczytał list marszałek Witek, ale też dodał kilka słów od siebie. – Żołnierze Wojska Polskiego wielokrotnie udowadniali mieszkańcom naszego regionu, że mogą liczyć na ich wsparcie. Myślę, że motto, które brzmi – zawsze gotowi, zawsze blisko – jeszcze to przekonanie ugruntują – mówił.

– Cieszę się, że to mi przyszło reprezentować zarząd powiatu na tej wspaniałej uroczystości. Wojska Obrony Terytorialnej to ważny element w siłach zbrojnych. Widzieliśmy waszą pomoc. Chciałbym za to podziękować. W czasie epidemii to właśnie te wojska wspierały służby medyczne, pomagały nam w domach pomocy społecznej, teraz pomagają przy szczepieniach – zwracał uwagę wicestarosta Hołownia.

Głos zabrał również prezydent miasta. – Jest mi miło gościć was w Głogowie – mieście o tysiącletniej tradycji także wojskowej. Zresztą tutaj obok kiedyś znajdowały się koszary św. Michała – można więc powiedzieć, że wszystko ogarnięte jest jedną wielką pętlą czasu. Piszecie swoją nową historię – dodawał Rokaszewicz.

Dominik Włoch dołączył do WOT-u i był zadowolony ze swojego wyboru. Dla niego była to podniosła chwila. – Było to nie lada wyzwanie dla każdego z nas – ludzi o różnych zawodach czy umiejętnościach. W trakcie szkolenia podstawowego zmierzyliśmy się ze swoimi słabościami – podkreślał, że to właśnie szkolenie trwało 16 dni. Oczywiście w trakcie i tuż po ślubowaniu nie obyło się bez zapowiadanych manifestacji. Jedna grupa przygotowała plakaty i karykatury z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego. Zobaczcie: TUTAJ. Z kolei protest “Polaku dawaj z nami” nadal trwa. Idą miastem. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się