Dzieje sięGłogów

Uruchomili specjalny numer. Przypominają: Zarejestruj się, by mieć status uchodźcy1 min na czytanie

Uruchomili specjalny numer. Przypominają: Zarejestruj się, by mieć status uchodźcy

Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa, spotkał się z dziennikarzami pod miejskim ratuszem. – Chciałem podziękować mieszkańcom za ofiarność. Dary, które przynieśliście, przerosły nasze oczekiwania – nie ukrywał, ale też przekazywał bardzo ważne informacje.

Mówił o tym, że pierwsze samochody z darami dotarły już na Ukrainę. Wspominał też o pomocy dla miasta partnerskiego Kamieńca Podolskiego. – Pomoc humanitarna będzie kierowana przez instytucje rządowe. Zorganizowanym transportem będą trafiały na Ukrainę – wyjaśniał, że nie wszystkie dary tam zostaną zabrane. Są potrzebne także tutaj na miejscu. Dla tych uchodźców, którzy docierają do Głogowa. A jest ich coraz więcej. Podkreślał, że najważniejsza jest żywność długoterminowa, aby została przekazana potrzebującym i tym, którzy ich zaprosili do swoich domów. Jednocześnie zaznaczał, że każdy uchodźca powinien się zarejestrować, by uzyskać status uchodźcy. Wtedy może liczyć także na inne formy wsparcia.

W ratuszu został uruchomiony punkt koordynacyjny – 76 7265 534. – Można zgłosić pomoc, którą oferujecie. Ale także prosimy, by dzwonili ci, którzy chcą się tutaj osiedlić – apelował Rokaszewicz. Miasto przygotowuje kolejne lokalne dla uchodźców. Akcja trwa.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się