Dzieje sięGłogów

Urząd Skarbowy w Głogowie wśród najlepszych w Polsce1 min na czytanie

Urząd Skarbowy w Głogowie wśród najlepszych w Polsce

XVII Ranking Urzędów Skarbowych Dziennik Gazeta Prawna przygotował pod patronatem Ministerstwa Finansów na podstawie danych zebranych za 2020 r. Spośród 400 urzędów wybrano te działające najszybciej i najlepiej. Laureatów wybrano w czterech kategoriach: urzędy małe – do 60 pracowników, średnie – zatrudniających do 130 osób, duże oraz wyspecjalizowane, obsługujące tylko większych podatników. US w Głogowie jest na IV miejscu w kategorii średnich.

Autorzy rankingu oceniali skuteczność, czyli nieomylność, i efektywność (pracowitość). W klasyfikacji generalnej urzędy mogły w obu kategoriach otrzymać maksymalnie 140 pkt. Ich suma zdecydowała o miejscu w klasyfikacji generalnej. Nasz urząd zdobył 108 w kategorii efektywność i 90 w kategorii skuteczność, łącznie 198 punktów.

To nie pierwszy, gdy głogowski urząd skarbowy został tak wysoko oceniony w rankingu Dziennika Gazety Prawnej. – Jest to satysfakcja. Jestem zadowolony przede wszystkim z tego, że pracownicy potrafili zorganizować razem ze mną pracę w urzędzie w taki sposób, żeby była ona oceniana przez niezależnych dziennikarzy tak wysoko – mówi Radosław Piluś, naczelnik Urzędu Skarbowego w Głogowie od 2015 r. Czwarte miejsce w kraju to bardzo dobry wynik na ponad 400 urzędów i dało też naszemu urzędowi wysoką ogólną 10 ocenę we wszystkich kryteriach.

W grupie średnich urzędów najwięcej punktów za efektywność otrzymał US w Nowej Soli (129), sklasyfikowany na 7 miejscu ze słabszym wynikiem niż głogowski za skuteczność (66 pkt).
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się