Dzieje się

Ustalenia prokuratury w sprawie tragedii sprzed kilku dni są makabryczne1 min na czytanie

Wypadek na torach. Nie żyje kobieta [Zdjęcia] 6

Są już ustalenia Prokuratury Rejonowej w Głogowie w sprawie tragedii, do której doszło w Przedmościu na przejeździe kolejowym. To tam 30 października pociąg przejechał 52-letnią kobietę. Prokuratura Rejonowa w Głogowie prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Przypomnijmy, że kobieta zginęła na torach na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w polu w okolicach Przedmościa. W biały dzień, ok. godz. 10 znalazła się pod kołami składu towarowego należącego do spółki Pol- Miedź Trans. 

Z ustaleń postępowania wynika, że kobieta położyła się na torach przed nadjeżdżającym pociągiem. Maszynista nie był w stanie zatrzymać składu – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn o przyczynach śmierci 52-latki. 

Wyniki sekcji zwłok i ustalenia prokuratury nie budzą raczej wątpliwości. Potwierdzają to także zeznania maszynisty. – Z ustaleń śledztwa wynika, że ta kobieta podjęła skutecznie próbę samobójczą. To najbardziej prawdopodobna wersja zdarzenia – wyjaśnia prokurator Tkaczyszyn. 

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się