Dzieje sięGłogów

Uszkodzili petardą domek na książki w parku Słonecznym na osiedlu Kopernik1 min na czytanie

Uszkodzili petardą domek na książki w parku Słonecznym na osiedlu Kopernik 1

Niemal dwa lata temu Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie zamontowała budki na książki. Cel był taki, aby przekazywać sobie książki z ręki do ręki. Jednak komuś budka w parku Słonecznym na osiedlu Kopernik przeszkadzała – została uszkodzona petardami, które uszkodził drzwiczki i wyrwały dach. Pozostałości po materiałach wybuchowych znajdują się w środku. Oczywiście sprawców nie ujęto.

Jak informuje Anna Włodarczyk, rzecznik prasowy PWSZ, na terenie miasta znajdują się cztery tzw. Domki Uwolnionej Książki. Jeszcze w parku na ul. Budowlanych, przy uczelni i marinie. Kolejny piąty czeka na montaż w parku Słowiańskim, tuż przy fontannie, ale ta nadal jest w remoncie. – Domki cieszą się dużym zainteresowaniem, bo korzystają z nich dzieci, studenci czy emeryci – zapewnia.

Radoxim 5

Tam, gdzie doszło do aktu wandalizmu, dziś (2.01.) nie brakuje czytelników. Panią Marię spotkaliśmy z książką w ręku. – Widziałam, że budka jest uszkodzona. Dla mnie to zwykłe chamstwo. Tutaj, w tym parku, książki czyta dużo osób – opowiada.

Ta budka na książki zostanie przez uczelnię naprawiona, choć może to trochę potrwać.
RED

Uszkodzili petardą domek na książki w parku Słonecznym na osiedlu Kopernik

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się