Dzieje sięGłogów

Uszyli blisko 6 tysięcy maseczek. W gminach miejskiej i wiejskiej Głogów, Kotli i Żukowicach1 min na czytanie

Uszyli blisko 6 tysięcy maseczek. W gminach miejskiej i wiejskiej Głogów, Kotli i Żukowicach

Panie, ale także i panowie, przez ostatnie dni szyli maseczki dla czterech gmin: miejskiej i wiejskiej Głogów, Kotli i Żukowic.

– Gminy połączyły siły i środki i dziś mamy efekt! Blisko 6 tysięcy maseczek, z materiału atestowanego i odkażonego. Maseczki są wielokrotnego użytku, teraz zaczniemy je przekazywać. W pierwszej kolejności trafią do osób zanoszących żywność osobom na kwarantannie, wolontariuszom, pracownikom naszych jednostek mającym kontakt z innymi z racji wykonywanych obowiązków – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent
Głogowa.

W Gminie Kotla maseczki szyło 11 osób oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli. Natomiast w Gminie Żukowice – 4 osoby.

– Pozyskaliśmy materiał na maski. Cieszymy się, że w gminie znalazły się panie i panowie, które potrafią szyć i w tej trudnej sytuacji chcą pomóc. Dziękujemy też firmom TOP POLIGRAFIA, strefa998.pl, Wojskowemu Kołu Łowieckiemu „Wilk” oraz Legnickiej Specjalnej Strefie EkonomicznejS.A. za wsparcie. Część maseczek trafiła do naszych jednostek organizacyjnych oraz jednostek OSP z terenu  gminy Kotla – dodaje Łukasz Horbatowski, wójt gminy Kotla. Reszta maseczek trafi do mieszkańców z gmin Kotla i Żukowice.
RED
fot. UM

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się