Dzieje sięGłogów

Utrzymanie przystani będzie nas kosztowało prawie pół miliona złotych1 min na czytanie

Po nieoficjalnej premierze: czym nas jeszcze zaskoczy Fiszka? 1

Przystań nad Odrą cieszy się dużym zainteresowaniem – przede wszystkim oczywiście latem. Choć nie jest to dochodowy interes. Na najbliższej sesji (29.12.) radni będą podejmować wiele uchwał. W tym tą dotyczącą dotacji dla Głogowskich Obiektów Usługowych. Właśnie na ten cel, czyli na utrzymanie przystani. Chodzi o kwotę blisko 438 tys. zł.
Jerzy Sztangret, dyrektor GOU, przyznaje, że do interesu przystani trzeba dołożyć. Bo wpływy są niewielkie. Wyliczyli, że w roku to raptem 60 tys. zł. – Uwzględniają przede wszystkim dzierżawę restauracji – opowiada, że pozostałe wpływy dotyczą m.in. wynajmu sprzętu pływającego.

A koszty rosną. Przede wszystkim osobowe – na stałe zatrudniają trzy osoby. Kolejne sezonowo. – Na wynagrodzenia z pochodnymi wydajemy rocznie około 280 tys. zł – dodaje Sztangret. Warto zaznaczyć, że w granicach 100 tys. zł odprowadzają ponownie do budżetu miasta w formie podatków. – Do tego trzeba doliczyć jeszcze zakup niezbędnych materiałów czy bieżące utrzymanie techniczne infrastruktury – wymienia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się