my: GrębociceRegion

Uwaga, bo można urwać koło na drodze w kierunku Grębocic!1 min na czytanie

Uwaga, bo można urwać koło na drodze w kierunku Grębocic!

Najgorszy odcinek to kilkaset metrów od skrętu w prawo w stronę Grębocic z drogi wojewódzkiej 292, tzw. orskiej. Asfaltówka się tu bardzo poważnie wykruszyła, wyrwy w jezdni są bardzo głębokie, aż widać kostkę brukową. Tak jest od jakiegoś czasu, zarządca drogi nie reaguje, a kierowcy się dziwią, jak droga może tak wyglądać.

Tak się składa, że ten kilkusetmetrowy odcinek, najbardziej zniszczony, to droga należąca do powiatu głogowskiego. Dalej jest już powiat polkowicki. To są nie tylko te potworne dziury pokazane na zdjęciu – choć one są najgorsze. Kawałek dalej asfalt wygląda tak, jakby się zarwał, i to na lekkim zakręcie, więc może tu dojść do naprawdę niebezpiecznych sytuacji. Jest także parę dziur mniejszych, ale za to jeszcze głębszych i na środku jezdni.

O tej sytuacji powiadomiliśmy powiat głogowski, który powinien takie sprawy jak dziury w drodze załatwiać na bieżąco. Okazało się, że urzędnicy odpowiedzialni za infrastrukturę drogową najpewniej tamtędy nie jeżdżą, bo nic nie wiedzieli o dziurawej jezdni w tamtym miejscu. W najbliższym czasie mają się tam udać i sprawdzić. Może wreszcie dziury zakleją, choć to jest rozwiązanie na jakiś czas.
RED

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice