Koronawirus

Uwaga na oszustów ! Wykorzystujących epidemię koronawirusa1 min na czytanie

1

Przestępcy kontaktują się telefonicznie udając krewnego, który obecnie przebywa w szpitalu na leczeniu z powodu zakażeniem koronawirusem.  Następnie ofiary są informowane o konieczności niezwłocznego pokrycia kosztów leczenia poprzez zdeponowanie gotówki, przekazanie jej lub innych kosztowności „przedstawicielom szpitala”, którzy pojawią się pod adresem ofiary.

W innych przypadkach przestępcy podający się za urzędników służby zdrowia dzwonią z  prośbą o podanie danych osobowych pod „legendą” wywiadu i sprawdzania  osób, które miały bliski kontakt z osobami zarażonymi. W przeciwieństwie do prawdziwych urzędników, oszuści zwykle proszą ofiary o dane bankowe w celu rzekomej weryfikacji.

Policja ostrzega. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, informacji kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Należy pamiętać o tym, że policjanci, urzędnicy nie  pobierają od nikogo pieniędzy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki, i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym. Nie wpuszczać do domu ankieterów, akwizytorów, osób podających się za pracowników różnych instytucji  lub innych podejrzanie zachowujących się osób. Za każdym razem należy oddzwonić do krewnego na znany nam tylko numer. Skontaktować się z kimś z rodziny w celu potwierdzenia takiego zdarzenia.
RED

Podziel się informacją ...
  • 116
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Koronawirus