Dzieje sięGłogów

Uważajcie na fałszywe banknoty. Głogowiankę oszukano za pomocą “zabawkowego” 200 zł1 min na czytanie

Uważajcie na fałszywe banknoty. Głogowiankę oszukano za pomocą "zabawkowego" 200 zł 1

Uważajcie na fałszywe banknoty. Mieszkanka Głogowa padła ofiarą oszustów, którzy zapłacili za kupiony towar banknotem prezentowym. Dwaj młodzi mężczyźni, zapłacili banknotem prezentowym za zakupy i dostali kwotę 100 złotych tytułem wypłaconej reszty. Jednak taki czyn prawnie kwalifikowany jest jako oszustwo i grozi za to kara do 8 lat więzienia. Policja poszukuje sprawców.

Niby-banknot, jakim posłużyli się mężczyźni jest bardzo podobny do oryginału. Ma jednak wyraźne nadruki o treści „souvenir” (czyli prezent, pamiątka) oraz informację, że nie jest to środek płatniczy. Wielu sprzedawców ma w swojej ofercie takie banknoty prezentowe, w różnych walutach i nominałach. Są drukowane w celach rozrywkowych i często opatrzone różnymi specjalnymi napisami np. „souvenir” lub podobnymi. W założeniu służą one tylko i wyłącznie do zabawy. Wytwarzanie i sprzedaż takich gadżetów nie jest prawnie zabroniona.

O pomyłkę jednak może być łatwo, w równie prosty sposób możemy się stać ofiarą oszustów, którzy wykorzystają brak naszej spostrzegawczości i wykorzystają tę sytuację, by wyłudzić prawdziwe już pieniądze. Sprawdzajmy zatem uważnie banknoty jakie otrzymujemy i jakimi się posługujemy.

Fot. KPP Głogów

Podziel się informacją ...
  • 190
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się