Dzieje sięGłogów

Uważajcie pod teatrem, bo policja wyłapuje tych, którzy źle zaparkowali1 min na czytanie

Uważajcie pod teatrem, bo policja wyłapuje tych, którzy źle zaparkowali

Nie każdy wie, że na starówce można stawiać auta właśnie tylko w takich zaznaczonych miejscach – czyli nie pod teatrem. A zazwyczaj tutaj stoją auta ustawione w ładnym rządku, szczególnie wtedy, gdy leci jakieś przedstawienie w teatrze. Jak się okazuje, wszystkie osoby, które tak robią, łamią przepisy.

Tutaj jest strefa zamieszkania oznaczona specjalnymi niebieskimi tablicami, więc obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km na godz. – o czym wielu kierowców nie pamięta. A jeszcze więcej nie pamięta, że kolejny nakaz w takiej strefie, to parkowanie jedynie w miejscach wyznaczonych – a więc na starówce są to tylko parkingi w płatnej strefie. Jednak z powodu braku miejsc ludzie parkują gdzie popadnie i zazwyczaj nikt nie wyciąga konsekwencji, tym bardziej, że pod teatrem jest akurat dużo miejsca, ale…

Radoxim 3

Trafiliśmy akurat na policyjną interwencję w czwartek w południe. Przyjechał radiowóz i za wszystkie wycieraczki w samochodach policjanci wsadzili upomnienia z wezwaniami na komendę. Aut tam trochę akurat stało. Zdziwieni kierowcy wdawali się w policjantami w dyskusje, ale na ich szczęście policjanci tylko pouczali i przypominali, jakie przepisy tutaj obowiązują. Takie pouczenie faktycznie się przydaje.

Okazuje się, że tutaj zazwyczaj auta parkują dniem i nocą bez żadnych konsekwencji, ale do czasu aż ktoś się nie poskarży i nie wezwie policji. Tak właśnie było tym razem. Policja przyjechała na interwencję, bo prawdopodobnie wezwał ją jeden z mieszkańców, który ma z okien widok na teatr.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się