Dzieje sięGłogów

Uwięzili kobiety i grozili im śmiercią. W taki sposób chcieli odzyskać pieniądze1 min na czytanie

Chcieli odzyskać pieniądze

Zatrzymani podejrzani to mieszkańcy powiatu wschowskiego. Jeden z nich, jak twierdzi został okradziony na kwotę 9 tys. zł. – Jako sprawczynię wskazywał jedną z głogowianek – relacjonuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Kobieta miała wykorzystać moment jego nieuwagi i przy pomocy kodu blik dokonać kradzieży. Mężczyzna nie złożył jednak w tej sprawie zawiadomienia o przestępstwie. Postanowił wraz ze swoim znajomym działać na własną rękę.

Radoxim 5

– Obydwie kobiety zostały podstępem zwabione a następnie miały być pozbawione wolności oraz zmuszane do określonego zachowania. Sprawcy grozili im pozbawieniem życia jeśli nie oddadzą pieniędzy. Nie osiągnęli swojego celu a o całej sprawie została zawiadomiona policja – dodaje.

Policjanci zatrzymali 31 i 21- latka. Obydwaj usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat  pozbawienia wolności.  Przy jednym z mężczyzn w  trakcie zatrzymania ujawniono również narkotyki. Zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania się i zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 100 m od osób pokrzywdzonych.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się