Dzieje sięGłogów

Uzbroją kolejne tereny pod strefę. Wkrótce nowi inwestorzy1 min na czytanie

Uzbroją kolejne tereny pod strefę. Wkrótce nowi inwestorzy

Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa podpisał umowę na budowę infrastruktury drogowej i towarzyszącej w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej w Głogowie przy linii kolejowej.

– To duże i ważne zadanie. To pełne uzbrojenie terenu, drogi, chodniki, zatoczki autobusowe. Chcemy dać inwestorom jak najlepsze warunki, to obszar już częściowo zainwestowany, bo firma Panattoni buduje tu Park Głogów i pierwsza hala już pracuje, ale na tym nie poprzestajemy, chcemy rozwijać Miejską Strefę Inwestycyjną by kolejni inwestorzy mogli realizować tam swoje przedsięwzięcia – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Radoxim 5

W zakres inwestycji wchodzą: przebudowa drogi gminnej ul. Strefowej wraz z budową drogi gminnej, zatok autobusowych, ścieżki rowerowej, chodników, skrzyżowania, sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i kanału technologicznego, budowa stacji transformatorowej, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej oraz budowa dróg gminnych wraz z siecią kanalizacji sanitarnej, kontenerową pompownią wody, kanałem technologicznym, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej.

Wykonawcą jest firma Ragen z Głogowa. Koszt to 12 mln zł z czego 5 mln zł pozyskano z programu Polski Ład. Czas realizacji inwestycji to 14 miesięcy od podpisania umowy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się