my: GrębociceRegion

Uzdolniona 13–latka z gminy Grębocice tego lata błyszczy na scenie1 min na czytanie

Uzdolniona 13–latka z gminy Grębocice tego lata błyszczy na scenie

Jedni wypoczywali, a inni pracowali. Tak jak uzdolniona nastolatka z Żabic w gminie Grębocice. Była w dalekiej Bułgarii, gdzie wzięła udział w międzynarodowym festiwalu „My XXI wiek” w Słonecznym Brzegu. Występ dziewczynki z naszego regionu bardzo się spodobał, zdobyła pierwsze miejsce w kategorii młodzieżowej.

Koncert galowy odbył się w letnim amfiteatrze w Burgas 21 sierpnia. Na życzenie jurorów zaśpiewała popularny przebój Anny German pt. Tańczące Eurydyki. Vanessa otrzymała nagrodę, ale także zaproszenie na kolejne festiwale zagraniczne, które odbędą się w przyszłym roku – do Rimini oraz do Lido di Jesolo we Włoszech. To jednak nie koniec wakacyjnych sukcesów, gdyż na sam koniec wakacji Vanessa zdobyła kolejną nagrodę – Złotą Nutę, pierwsze miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Kruszwicy.

Radoxim 5

Warto podkreślić, że Vanessa Szanter nie próżnowała w czasie pandemii, a brała udział w festiwalach i przesłuchaniach online, co także przyniosło jej sukcesy: nagrodę na festiwalu w Częstochowie i zaproszenie na wrzesień do Czech, pierwsze miejsce w kategorii piosenki autorskiej i drugie miejsce w kat. wokal estradowy w międzynarodowym projekcie festiwalowym Kalejdoskop Talentów, gdzie otrzymała także nagrodę specjalną za wysoki poziom i profesjonalizm.

Na międzynarodowym festiwalu w czeskiej Pradze zdobyła drugie miejsce oraz udział w wielokulturowym festiwalu sztuki. Przed Vanessą w najbliższym czasie kolejne festiwale, do których otrzymała nominacje. Dziewczynka jedzie niebawem do Częstochowy, do Suwałk, a także do Polskiego Radia Dzieciom do Warszawy.

Dziewczynka jest uczennicą Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej Music Intro w Głogowie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej. Na festiwale jeździ z rodzicami i najbliższą rodziną.
RED

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice